NIEPUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA W GRABOWICY

Aktualności

Zakończenie roku szkolnego 2014/2015

Kolejny rok minął pełen sukcesów poprzedzonych wytężoną pracą. Nadszedł czas na odpoczynek.

Ostatni dzień roku szkolnego rozpoczął się Mszą Św. o godz. 8.00, a następnie wszyscy udali się do szkoły. Uczniowie klas IV-V przygotowali pod kierunkiem p. Moniki Marek krótką akademię wystylizowaną na inscenizację Dziadów. Klasa VI wystąpiła po raz ostatni z wierszami, w których zawarta była nutka humoru, tęsknoty i nostalgii. A na koniec rozdanie nagród, kwiaty i długo oczekiwane wakacje. Nie obyło się bez łez.  Dziękujemy wszystkim za współpracę i życzymy udanych wakacji. Do zobaczenia za dwa miesiące.

 

Wycieczka po Roztoczu

23. czerwca uczniowie naszej szkoły pojechali na wycieczkę "śladami naszych przodków" w ramach projektu "Nasza tradycja naszym dziedzictwem". Odwiedzili zagrodę w Guciowie, zagrodę sitarską w Biłgoraju oraz muzeum, w którym zobaczyli wystawę broni partyzanckiej z czasów II wojny światowej, stroje używane podczas kręcenia trylogii Henryka Sienkiewicza i zabawki z dawnych lat. Żywa lekcja historii utkwiła wszystkim w pamięci.

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

W dniu 17 czerwca 2015 r. w naszej szkole odbyły się wybory na opiekuna Samorządu Uczniowskiego. W głosowaniu brali udział uczniowie klas 1-6.

Po podliczeniu głosów wyłoniony został opiekun. Już po raz kolejny została nim pani Ania Rogowska, która uzyskał 18 głosów. Uczniowie byli zadowoleni wynikiem wyborów. Pani serdecznie gratulujemy. Teraz pozostaje na tylko we wrześniu wybrać nowy Samorząd Uczniowski.

„To już jest koniec….”


Tak to już jest koniec zbiórek, które były organizowane w naszej szkole. 19 czerwca 2015 r. Samorząd Uczniowski wraz z reprezentantami poszczególnych klas, przekazał słodycze i pluszaki dla podopiecznych z Domu Dziecka w Łabuniach. Niestety nie udało nam się spotkać z dziećmi, ale pani wychowawczyni w imieniu podopiecznych podziękowała nam za współpracę. Następnie udaliśmy się do hospicjum ”Santa Galla”, gdzie przekazaliśmy korki. Ten dzień był dla nas bardzo pracowity. Wróciliśmy do szkoły dumni i szczęśliwi,  że wykonaliśmy „kawał” dobrej roboty.

                                                                                            Samorząd Uczniowski

 

HERZLICH WILLKOMMEN IN GRABOWICA!

W związku z zajęciem I miejsca w prestiżowym  konkursie z języka niemieckiego „DaF-Kenner in den DACHL-Ländern”, do naszej szkoły w dniu 15.06.2015 r. zawitali przesympatyczni goście z Warszawy. Pani Monika Mosakowska – przedstawicielka Wydawnictwa PWN oraz Pan Christoph Mohr – konsultant do spraw nauczania języka niemieckiego z Instytutu Goethego wręczyli nagrody zwycięskiej „ekipie”. Radości nie było końca, gdyż dziewczęta otrzymały tablety, które z pewnością wykorzystają do nauki języków obcych.

Swoją obecnością zaszczycili nas również Wójt Gminy Susiec – p. Zbigniew Naklicki, Radny miejscowości Grabowica – p. Krzysztof Lipian, Sołtys miejscowości – p. Dariusz Łasocha oraz rodzice dziewcząt.

 Ponadto w ramach nagrody wszystkie dzieciaki wzięły udział w fantastycznych zajęciach z języka niemieckiego w ramach projektu „Deutsch Wagen Tour” , który właśnie w Grabowicy zakończył swoją „podróż” po Polsce. Zachwyceni uczniowie opuścili szkołę obdarowani gadżetami Deutsch  Wagen’a.

Serdecznie dziękujemy wydawnictwu PWN za organizację „wyzwań”, dzięki którym nauka języka staję się również niesamowitą przygodą zarówno dla dzieci jak i dla nauczycieli. Dziękujemy za docenienie naszego projektu i wspaniałe nagrody. Takie momenty pokazują, że to co małe może być wielkie!

Pozdrawiamy również wszystkich, którzy pomogli nam w przygotowaniu filmu, który dał nam ogromną satysfakcję, radość i motywację na przyszłość J .

 

Konkurs organizowany jest we współpracy z Goethe Institut i Fundacją Współpracy Polsko-Niemieckiej.

Patronat honorowy nad konkursem objęli:

 Ambasada Niemiec, 

Ambasada Szwajcarii

Austriackie Forum Kultury

i Instytut AustriackiEgzamin na kartę rowerową

Uczniowie klasy IV i V zdawali egzamin na kartę rowerową w dniu 09.06.2015 r. Cały rok szkolny przygotowywaliśmy się do tego momentu. Zaliczanie pierwszej pomocy, znaków drogowych, skrzyżowań oraz wiedzy teoretycznej to był warunek dopuszczenia do części praktycznej. Część praktyczną oceniał asp. Ryszard Przednowek. Uczniowie byli jednak perfekcyjnie przygotowani. Nie straszny był im plac, na którym był ogrom przeszkód takich jak: ósemka czy łezka. Wszyscy zdali egzamin i mogą śmiało ruszać na rajdy rowerowe ciesząc się piękną pogodą i nadchodzącymi wakacjami.

Dzień Dziecka

Dzień Dziecka obchodzony był hucznie w naszej szkole w dniu 03.06.2015 r. Atrakcji było bez liku. Dzień rozpoczął się od zabaw i konkurencji w sali gimnastycznej. Uczniowie wraz z rodzicami wypiekali i zdobili ciastka, projektowali logo na koszulki, tworzyli kompozycje kwiatowe i ozdoby z krepiny. Najmłodsi samodzielnie upiekli przepyszne muffinki, które później ze smakiem zjedli.A wszystko to w ramach pikniku rodzinnego pod hasłem "Nasza tradycja naszym dziedzictwem", którego sponsorem była grupa PGNiG. Kolejna część imprezy finansowana przez Radę Rodziców odbyła się na boisku szkolnym. Były dmuchane zamki, trampolina, samochodzik. W międzyczasie uczniowie rywalizowali w konkurencjach takich jak: przeciąganie liny czy bieg w workach. Podsumowaniem imprezy były drobne upominki i pyszne lody. 

Wysokie wyniki na sprawdzianie szóstoklasisty

W dniu 29.06.2015 r. poznaliśmy wyniki ze sprawdzianu szóstoklasisty. Szok był ogromny Wyniki przerosły nasze oczekiwania.

Oto średnie z poszczególnych przedmiotów:

język polski: 76,2%

matematyka: 83,8%

język angielski: 90%

Gratulujemy uczniom klasy VI!

ZWYCIĘZCY KONKURSU DaF-Kenner in den DACHL-Ländern!

ZWYCIĘZCY XI EDYCJI KONKURSU DaF-Kenner in den DACHL-Ländern!

Do XI edycji konkursu zgłosiło się blisko 1000 grup uczniów z klas 1–3 i 4–6 szkół podstawowych oraz z gimnazjów. Z pośród  551 prac konkursowych, nasza okazała się bezkonkurencyjna!

Jury, w skład którego weszli przedstawiciele i eksperci językowi Wydawnictwa Szkolnego PWN oraz Instytutu Goethego, nagrodziło pracę naszych artystek:

Joanny Bartosik, Alicji Drążek, Roksany Lipian, Wiktorii Łasochy oraz Gabrysi Tokarskiej.

Film warto obejrzeć: https://www.youtube.com/watch?v=eHF2_jckBLE

Zwycięzcy konkursu FOX

Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego FOX
pod patronatem Instytutu Filologii Angielskiej
Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie

 

Uczniowie naszej szkoły również stanęli do walki z „FOX’em”. Iga Bartosik znalazła się w gronie zwycięzców i 26. maja pojechała po odbiór zasłużonej nagrody, 26 maja 2015 r. w Teatrze Starym w Lublinie . Bezcenne okazało się zdjęcie z Małgorzatą Tetiurką- koordynatorem regionalnym konkursu a także współautorką podręczników do języka angielskiego.

W między czasie nasza Iga znalazła chwilę na poezję na Krakowskim Przedmieściu J

Gratulacje dla wszystkich uczniów biorących udział w konkursie.

Zachęcam do obejrzenia relacji z uroczystości na stronie LSCDN oraz w Panoramie Lubelskiej.
http://www.lscdn.pl/pl/inne-konkursy/7084,Relacja-z-XV-edycji-Ogolnopolskiego-Konkursu- Jezyka-Angielskiego-FOX.html
http://lublin.tvp.pl/20215442/w-angielskim-stylu-ogolnopolski-konkurs-jezyka-ang ielskiego

Akademia z okazji Dnia Matki i Ojca

W dniu 27.05.2015. świętowaliśmy Dzień Matki i Ojca w naszej szkole. Uroczystą akademię rozpoczęły przedszkolaki  pięknymi wierszykami i wesołymi piosenkami płynącymi prosto z małych, ale gorących serduszek. Najmłodsi byli bardzo przejęci, ale uśmiech Mamy wynagrodził każdy stres. Otuchy dodawała również wychowawczyni, p. Beata Bosiak.  Po występie dzieci przyszła kolej na uczniów klasy I i II, którzy pod kierunkiem  p. Barbary Łasocha oraz p. Urszuli Szymańskiej wystąpili z wierszami, piosenkami i krótką inscenizacją. Uczniowie klas IV-VI zatańczyli pięknie Poloneza i rozbawili publiczność dowcipną wersją bajki "Kopciuszek" przygotowaną przez p. Joannę Gęborys. A później były prezenty, życzenia i uściski. Głos zabrał sekretarz gminy p. Tadeusz Suski oraz p. dyrektor Urszula Szymańska. My również dołączamy się do życzeń. Zdrowia, uśmiechu i spełnienia marzeń dla wszystkich Rodziców!

Konkurs recyatorski

"Papież w naszych sercach" - pod takim hasłem odbył się w dniu 19 maja 2015 r. gminny konkurs recytatorski zorganizowany dla uczczenia przypadającej 95. rocznicy urodzin Wielkiego Polaka jako hołd za Jego Pontyfikat. Poprzedzony on został eliminacjami szkolnymi. Do udziału w konkursie uczniów przygotowały: p. Barbara Łasocha i p. Anna Rogowska. Wybrane zostały dziewczynki:  Alicja Drążek, Amelia Hałasa, Nikola Rogowska oraz Maja Głuszek do reprezentowania naszej szkoły w kolejnym etapie.  Maja Głuszek wróciła z dyplomem i upominkiem za zajęcie III miejsca. Gratulujemy!

Waleczne Wilki na konkursie piosenki

W dniu 14 maja 2015 r. drużyna harcerska "Waleczne Wilki pod przewodnictwem drużynowej p. Beaty Bosiak zajęła I miejsce na XXI Hufcowym Festiwalu Piosenki Zuchowej i Harcerskiej "W naszych sercach lilia lśni" w kategorii  - drużyny harcerskie. Natomiast w kategorii soliści Iga Bartosik otrzymała wyróżnienie. Rozśpiewanej drużynie gratulujemy.

 CZUWAJ!

Nałogi wrogiem człowieka i jego rodziny

W dniu 07.05.2015 r. reprezentanci naszej szkoły w składzie: Iga Bartosik (klasa VI), Jakub Tokarski (klasa VI), Joanna Bartosik (klasa IV) wzięli udział w konkursie wiedzy "Nałogi wrogiem człowieka i jego rodziny".  Etap gminny zakończył się sukcesem - uczniowie zajęli I miejsce. Dodatkowo, Iga Bartosik zajęła I miejsce w kategorii "Konkurs plastyczny". Brawo!

 

Konstytucja 3 Maja

"Witaj majowa jutrzenko..."

W dniu 30 kwietnia 2015 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Apel rozpoczął się odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego. Następnie uczniowie klas IV-VI pod kierunkiem p. Anny Rogowskiej wystąpili z przedstawieniem. Iga Bartosik, uczennica klasy VI, wcieliła się w postać Konstytucji, a wyobraźnia przeniosła nas w tamte pamiętne czasy. Przedstawienie było pełne humoru i uświadomiło nam jak ważny jest dla nas, Polaków, 3 maja. Po występie głos zabrała p. dyrektor szkoły i złożyła podziękowanie za przygotowanie przedstawienia.

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )