NIEPUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA W GRABOWICY

Aktualności

Jubileusz 60-lecia OSP Grabowica

W dniu 21 sierpnia 2016 r. przy budynku szkoły rozpoczęły się uroczyste obchody 60-lecia OSP w Grabowicy. Program rozpoczął się przemarszem zebranych do kaplicy w Grabowicy, gdzie odbyła się uroczysta Msza Św. w intencji strażaków. Następnym punktem programu  na placu szkolnym było przedstawienie rysu historycznego OSP w Grabowicy, wręczenie odznaczeń pożarniczych oraz wystąpienia okolicznościowe zaproszonych gości. Po części oficjalnej wystąpiła orkiestra dęta z Łosińca, a następnie zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły. Słowa uznania wyrazili w piosenkach i wierszach. Uczniom udało się rozbawić publiczność skeczem "kobieta w straży pożarnej", który przedstawiły Joanna Bartosik oraz Alicja Drążek. Dalsza część programu to występ Grabowiczanek, zespołu "Zadyma" z WTZ Grabowica oraz Kapeli Krasnobrodzkiej.

Pogoda dopisała, a wszyscy uczniowie biorący aktywny udział w części artystycznej byli zadowoleni, bo obdarowani zostali słodkościami.

Zakończenie roku szkolnego

W dniu 24 czerwca o godz 8.00 wszyscy zebraliśmy się w kościele na Mszy Św.,  aby uroczyście zakończyć rok szkolny 2015/2016. O godz. 9.00 w sali gimnastycznej zebrali się uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz zaproszeni goście. Uczniowie klasy szóstej przygotowali pod kierunkiem p. Moniki Marek akademię pragnąc w formie wierszy i piosenek podziękować wszystkim tym, którzy mieli duży wpływ na ich edukację. Niejednemu łza się w oku zakręciła. Coś ma swój początek i koniec. "Do widzenia, przyjaciele..."  - Magda z Amelką w nostalgicznej piosence zawarły wszystko, co powinno zostać powiedziane. 

Kolejnym punktem programu było rozdanie świadectw wyróżnionym uczniom. Okazało się, że jak na tak małą szkołę naprawdę jest ich wielu. Wielkie gratulacje dla Was wszystkich. Na koniec głos zabrała p. dyrektor oraz przedstawiciel gminy p. Rafał Kogut, którzy życzyli wszystkim bezpiecznych, słonecznych i udanych wakacji. My również dołączamy się do życzeń. Do zobaczenia we wrześniu:)

Wyjazd na basen

We wtorek 7 czerwca Samorząd Uczniowski zorganizował wyjazd na basen do Horyńca. Wyjazd został zorganizowany w ramach szkolnej akcji zbierania makulatury. Podczas 2 godzinnego pobytu, każdy uczeń mógł skorzystać z zjeżdżalni, jacuzzi i biczy wodnych.

            Zabawom nie było końca. W drodze powrotnej wszyscy dzielili się swoimi wrażeniami, a czas  wspólnie spędzony na basenie był świetną zabawą dla wszystkich uczestników.

            Uczniowie, którzy z różnych przyczyn nie mogli pojechać na basen. Otrzymali prezenty niespodzianki.

                                                                                                       Samorząd Uczniowski

Zbiórka makulatury

Wielka zbiórka makulatury, która trwała od kilku miesięcy w naszej szkole cieszyła się wielkim zainteresowaniem. Do akcji włączyli się nie tylko uczniowie naszej szkoły, ale również mieszkańcy naszej miejscowości.

            W trakcie całej zbiórki zebrano 1,685 kg. 

Pieniążki zostaną przeznaczone na wyjazd uczniów na basen.

            Serdecznie dziękuje uczniom rodzicom i mieszkańcom w zaangażowanie w akcję.

Opiekun Samorządu Uczniowskiego

Anna Rogowska

Wieczorek pożegnalny

Mieszane uczucia radości i smutku przechodziły przez nasze głowy i ogarniały nasze serca. Pojawiły się łzy nie tylko w oczach naszych szóstoklasistów, ale również w oczach naszych młodszych kolegów.

            Jak co roku tak i w tym nie ominęła nas ta uroczystość. Klasa szósta opuszcza naszą szkołę. By pożegnać nauczycieli, kolegów, koleżanki uczniowie klasy VI z rodzicami oraz wychowawczynią Anną Rogowską przygotowali wieczorek pożegnalny. Sympatyczne spotkanie odbyło się we wtorkowe popołudnie 14 czerwca 2016 roku.

            Przy muzyce i przepysznym poczęstunku wszyscy zaproszeni goście oraz bohaterowie uroczystości spędzili kilka niezapomnianych godzin.

Wycieczka do Rzeszowa

W dniu 03.06.2016 r. o godz. 7.00 uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami wyruszyli na wycieczkę do Rzeszowa. Po przyjeździe do miasta odwiedzili najpierw lotnisko. Uczniowie mieli okazję przekonać się jak wygląda przebieg odprawy celnej, zobaczyli sprzęt straży pożarnej pracującej na lotnisku. Mieli także okazję zobaczyć startujący samolot. Na pewno każdy chciałby polecieć w nieznane taką maszyną:) Kolejnym punktem wycieczki była projekcja filmu "Alicja po drugiej stronie lustra" w kinie "Zorza", na którą udały się starsze klasy. dla młodszych dzieci zaplanowano wizytę w krainie zabaw, gdzie dzieci świetnie się bawiły.  Wszyscy spotkali się pod fontanną multimedialną, gdzie mieli okazję podziwiać grę wody i światła.  Ponieważ dzień dobiegał końca, pozostała jeszcze wizyta w Mc'Donaldzie i powrót do domu. Wszyscy zmęczeni ale zadowoleni wrócili do Grabowicy.

Dzień Rodziny

W dniu 01.06.2016 r. odbył się w naszej szkole Dzień Matki i Ojca połączony z Dniem Dziecka. Uczniowie wyrecytowali najpiękniejsze życzenia płynące prosto z ich serduszek, zaśpiewali piękne piosenki. Rodzice w dowód wdzięczności otrzymali od swoich pociech piękne laurki i kwiaty. A ponieważ akademia odbyła się w tak ważnym dla każdego dziecka dniu, dlatego też każdy uczeń otrzymał upominek w podziękowaniu za piękną akademię.

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )