NIEPUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA W GRABOWICY

Aktualności

Pierwszy Dzień Wiosny

Dzisiaj rano niespodzianie zapukała do mych drzwi
Wcześniej niż oczekiwałem przyszły te cieplejsze dni
Zdjąłem z niej zmoknięte palto, posadziłem vis-à-vis
Zapachniało, zajaśniało, wiosna, ach to ty
Wiosna, wiosna, wiosna, ach to ty

  Marek GrechutaWiosna, ach to ty

            I do nas „zapukała” wiosna……Pierwszy dzień wiosny to czas, na który zimą wyczekujemy z niecierpliwością, to zapowiedź cieplejszych dni.Przyroda budzi się do życia, drzewa pokrywają się pąkami, listkami i kwiatami, ptaki wracają z ciepłych krajów. Nic dziwnego, że tak bardzo tęsknimy za tą porą roku. Aby nam ten czas umilić uczniowie kl. IV-VI przygotowali w ten szczególny dzień wiele atrakcji: wspólny spacer, symboliczne spalenie marzanny, gry i zabawy. Samorząd Uczniowski z pomocą rodziców przygotował kawiarenkę ze smakołykami.

Jestem Bezpieczny

W dniu 23 marca 2017 r. odbył się szkolny konkurs "Jestem Bezpieczny" organizowany przez Komendę Powiatową Policji. Konkurs został przeprowadzony przez policjantów z Komisariatu Policji w Suścu. Etap gminny odbył się 11 kwietnia 2017 r. Do etapu gminnego zakwalifikowali się: Dawid Caryk, Bartosz Sitarczyk i Kacper Wawrzusiszyn. Chłopcy zdobyli II miejsce.

Konkurs Młodzież zapobiega pożarom

W dniu 9 marca 2017 r. troje uczniów klasy szóstej pod opieką p. Beaty Bosiak wzięło udział w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". Turniej odbył się w Muzeum Pożarnictwa w Oseredku. Naszą szkołę reprezentowali: Gabriela Tokarska, Dawid Caryk i Roksana Lipian. O włos od zwycięstwa była Roksana Lipian, która ostatecznie zajęła II miejsce.

Dzień Kobiet

Bądź zawsze szczęśliwa,

zawsze losom nieznana,

uprzejma, czuła, tkliwa,

przez wszystkich kochana”

 

            8 marca w naszej szkole wszystkie panie te „duże” jak i „małe: obchodziły swoje święto. Samorząd Uczniowski wręczył wszystkim solenizantkom kwiaty oraz złożył serdeczne i szczere życzenia.

            Dzień Kobiet to święto, o którym powinni pamiętać wszyscy panowie. Kobiety powinno się doceniać cały rok , A nie tylko tego dnia. „Świat bez kobiety byłby jak ogród bez kwiatów”.

Konkurs matematyczny MIMAK

Dnia 24 II w naszej szkole odbył się konkurs matematyczny klasy III . Były to eliminacje do II etapu konkursu MIMAK, który odbędzie się w Szkole Podstawowej w Suścu. Do drugiego etapu zakwalifikowały się 4 uczniów: Kacper Bondyra, Przemysław Głuszek, Sandra Caryk i Martin Kawka.                      

 Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Konkurs matematyczny dla klas III

Dnia 24 II w naszej szkole odbył się konkurs matematyczny klasy III . Były to eliminacje do II etapu konkursu MIMAK, który odbędzie się w Szkole Podstawowej w Suścu. Do drugiego etapu zakwalifikowały się 4 uczniów. Kacper Bondyra, Przemysław Głuszek, Sandra Caryk i Martin Kawka.                     

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Niech żyje bal...

 

Niech żyje bal....

             Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe.

            Bal karnawałowy dla  wszystkich uczniów to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości.Tak też było u nas.

            W dniu 16.02.2017r. w nasze szkole odbył się bal karnawałowy.

             Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek tj. wróżki, królewny, cyganki zwierzątka,  kowbojów, policjantów, Spider-Mana, Batmana,  i innych postaci...   . Niektórych trudno było rozpoznać.

           Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami

 w zabawach.  Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, a uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Podczas odpoczynku każdy mógł sobie zakupić coś do jedzenia i picia w kawiarence zorganizowanej przez klasę VI.

            Po kilku chwilach wypoczynku muzyka znowu porwała wszystkich do tańca

          Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu.

            Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.

            Kolejny bal karnawałowy już za rok.

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )