NIEPUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA W GRABOWICY

Aktualności

Narodowe Czytanie„NARODOWE CZYTANIE”

 

            12 września odbyła się kolejna edycja „Narodowego czytania” w naszej szkole, akcji organizowanej przez prezydenta RP. Celem jej jest popularyzowanie czytelnictwa oraz wzmacnianie poczucia tożsamości narodowej poprzez wspólne czytanie wielkich dzieł literatury polskiej.

            W 2018 roku obchodzimy 100- lecie odzyskania przez Polskę niepodległości . W  związku z tym lekturą Narodowego Czytania zostało „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego.

            Jest to ostatnia powieść pisarza, która została opublikowana w 1924 roku. Pisarz dokonał w niej bilansu pierwszych lat niepodległości Polski, zwracając uwagę na entuzjazm, chęć odbudowy państwa, ale także na błędy i zaniechania. Książka stanowiła zachętę do wspólnej debaty nad kształtem II Rzeczypospolitej.

            „Narodowe Czytanie” w naszej szkole rozpoczęła pani dyrektor Urszula Szymańska, która zaprezentowała fragment rozdziału IV. Następnie opowieść o szklanych domach przeczytali nauczyciele. Również reprezentanci klas zmierzyli się z tą trudną, piękną lekturą.

            Na koniec pani dyrektor podziękowała wszystkim uczestnikom tego kulturowego wydarzenia i zachęciła do dalszego czytania  nie tylko fragmentów, ale i innych utworów tego niezwykłego pisarza.

                                                                                                      Anna Rogowska

Początek roku szkolnego 2018/2019" Nie wstyd nie wiedzieć,
lecz wstyd wiedzy nie uzupełniać..."


Witaj szkoło!  Po dwumiesięcznych wakacjach jesteśmy znowu w szkole. Czas odpoczynku i lenistwa dobiegł końca.
Dniem 3.09.2018 zaczęliśmy rok szkolny 2018/2019. O godzinie 8.00 wszyscy uczniowie udali się na uroczystą mszę św., a po mszy nastąpił przemarsz uczniów i nauczycieli do szkoły. Po zebraniu się w sali gimnastycznej i o godzinie 9.00 nastąpiło powitanie grona nauczycielskiego, dzieci oraz rodziców przez panią dyrektor Urszulę Szymańską. W dalszych słowach, Pani dyrektor nakreśliła cele i plany na bieżący rok szkolny dla całej szkoły. 

Swoją obecnością zaszczycił nas  p. Rafał Kogut, kierownik Referatu Oświaty gminy Susiec i ksiądz wikariusz Piotr Grzechnik.

Wszystkim; nauczycielom, uczniom i rodzicom życzymy wielu sukcesów w tym roku szkolnym! 
 

Piotr Gelmuda

Zakończenie roku szkolnego

 

Zakończenie roku szkolnego to dzień na który czekają wszyscy uczniowie. 22 czerwca 2018 r. o godzinie 8.00 rozpoczęliśmy uroczystości mszą św., a następnie udaliśmy się do szkoły. Klasa IV i V przygotowała krótką scenkę wprowadzającą w wakacyjny klimat. Następnie głos zabrała pani dyrektor Urszula Szymańska dziękując wszystkim za wspólnie spędzony rok i życząc udanych wakacji. Do życzeń dołączył się p. Rafał Kogut, kierownik Referatu Oświaty. Po tak miłych życzeniach nastąpiło rozdanie nagród najzdolniejszym, czyli tym, którzy najpilniej pracowali przez cały rok szkolny. Pozostali uczniowie również otrzymali swoje ciężko wypracowane świadectwa. No i wreszcie mogliśmy się udać na zasłużony wypoczynek. Życzymy wszystkim udanych wakacji. Bezpiecznych i pełnych wrażeń. Nowych, ciekawych znajomości. Nieodkrytych miejsc, które zostaną przez Was odkryte. Wracajcie we wrześniu bogatsi o nowe doświadczenia. Bawcie się dobrze!

Monika Marek

Wycieczka do Energylandii

Dzień Dziecka to doskonała okazja do wspólnego świętowania. Dlatego Rada Rodziców, podobnie jak w latach ubiegłych, zorganizowała wycieczkę. Tym razem celem podróży w dniu 15 czerwca 2018 r. była Energylandia w Zatorze. Wyprawa z poprzedniego roku tak się spodobała, że wszyscy chcieli to powtórzyć. Wyjazd wcześnie rano, bo o piątej, ale przecież dla żądnego wrażeń to żadna przeszkoda. Atrakcji na miejscu bez liku. W małych grupach uczniowie pod opieką dorosłych mieli okazję zaliczyć takie atrakcje, jakie im się najbardziej podobały.  Najodważniejsi razem z p. Basią zaliczali strefę ekstremalną. Dla innych strefa familijna i bajkowa. A później chwila ochłody w Waterlandzie. Aż żal było wracać do domu. Ale cóż, idą wakacje, więc wszystkie atrakcje z tym związane dopiero przed nami.

Monika Marek

Egzamin na kartę rowerową

Przed uczniami klasy czwartej i piątej pierwszy ważny egzamin w życiu - egzamin na kartę rowerową. Po uprzednim zaliczeniu znaków drogowych, zasad pierwszej pomocy i obsługi roweru nadszedł czas na egzamin praktyczny. Uczniowie mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności praktyczne jazdy na rowerze na wcześniej przygotowanym placu manewrowym w dniu 07.06.2018 r. Całość nadzorowali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej w Tomaszowie Lubelskim. Wszyscy zdali egzamin śpiewająco! Dodatkowo policjanci sprawdzili stan techniczny rowerów oraz przepytali z zasad ogólnych poruszania się po drodze. Klasa IV i V wykazała się dużą znajomością przepisów o ruchu drogowym. Brawo. Gratulujemy pełnoprawnym uczestnikom ruchu!

Monika Marek

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )