NIEPUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA W GRABOWICY

Aktualności

Koniec roku szkolnego

 

 

Zakończenie roku szkolnego to dzień na który czekają wszyscy uczniowie. 22 czerwca 2018 r. o godzinie 8.00 rozpoczęliśmy uroczystości mszą św., a następnie udaliśmy się do szkoły. Klasa IV i V przygotowała krótką scenkę wprowadzającą w wakacyjny klimat. Następnie głos zabrała pani dyrektor Urszula Szymańska dziękując wszystkim za wspólnie spędzony rok i życząc udanych wakacji. Do życzeń dołączył się p. Rafał Kogut, kierownik Referatu Oświaty. Po tak miłych życzeniach nastąpiło rozdanie nagród najzdolniejszym, czyli tym, którzy najpilniej pracowali przez cały rok szkolny. Pozostali uczniowie również otrzymali swoje ciężko wypracowane świadectwa. No i wreszcie mogliśmy się udać na zasłużony wypoczynek. Życzymy wszystkim udanych wakacji. Bezpiecznych i pełnych wrażeń. Nowych, ciekawych znajomości. Nieodkrytych miejsc, które zostaną przez Was odkryte. Wracajcie we wrześniu bogatsi o nowe doświadczenia. Bawcie się dobrze!

 

Monika Marek

Wycieczka do Energylandii

 

 

Dzień Dziecka to doskonała okazja do wspólnego świętowania. Dlatego Rada Rodziców, podobnie jak w latach ubiegłych, zorganizowała wycieczkę. Tym razem celem podróży w dniu 15 czerwca 2018 r. była Energylandia w Zatorze. Wyprawa z poprzedniego roku tak się spodobała, że wszyscy chcieli to powtórzyć. Wyjazd wcześnie rano, bo o piątej, ale przecież dla żądnego wrażeń to żadna przeszkoda. Atrakcji na miejscu bez liku. W małych grupach uczniowie pod opieką dorosłych mieli okazję zaliczyć takie atrakcje, jakie im się najbardziej podobały.  Najodważniejsi razem z p. Basią zaliczali strefę ekstremalną. Dla innych strefa familijna i bajkowa. A później chwila ochłody w Waterlandzie. Aż żal było wracać do domu. Ale cóż, idą wakacje, więc wszystkie atrakcje z tym związane dopiero przed nami.

 

Monika Marek

Egzamin na kartę rowerową

 

 

Przed uczniami klasy czwartej i piątej pierwszy ważny egzamin w życiu - egzamin na kartę rowerową. Po uprzednim zaliczeniu znaków drogowych, zasad pierwszej pomocy i obsługi roweru nadszedł czas na egzamin praktyczny. Uczniowie mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności praktyczne jazdy na rowerze na wcześniej przygotowanym placu manewrowym w dniu 07.06.2018 r. Całość nadzorowali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej w Tomaszowie Lubelskim. Wszyscy zdali egzamin śpiewająco! Dodatkowo policjanci sprawdzili stan techniczny rowerów oraz przepytali z zasad ogólnych poruszania się po drodze. Klasa IV i V wykazała się dużą znajomością przepisów o ruchu drogowym. Brawo. Gratulujemy pełnoprawnym uczestnikom ruchu!

 

Monika Marek

Gminny Dzień Dziecka

 

\

Od ubiegłego roku wszyscy uczniowie naszej gminy obchodzą wspólnie Dzień Dziecka. W tym roku odbył się on 30 czerwca w Suścu. Pogoda dopisywała. Ogromną atrakcją cieszyły się dmuchane zjeżdżalnie i zamki. Kolejka ustawiała się do nich ogromna. Wszystkie chętne dzieci mogły rywalizować w biegach na różnych dystansach. Dodatkowo, został rozegrany mecz piłki nożnej. Nie zajęliśmy czołowych miejsc w rozgrywkach sportowych, ale pod względem strojów przygotowani byliśmy perfekcyjnie :) Podsumowanie nastąpiło o godzinie 11.30. Nasza szkoła zdobyła mnóstwo nagród w konkursie pożarniczym organizowanym przez Muzeum Pożarnictwa w Oseredku. Zmęczeni, ale szczęśliwi wszyscy bezpiecznie wrócili autobusem do domu.

Dzień Matki i Ojca

 

W dniu 29 maja 2018 r, jak co roku o tej porze, zawitali do nas szanowni goście w dniu swojego święta. Mowa oczywiście o, jakże mile widzianych  w szkole nie tylko od święta, Mamach i Tatach. Na uroczystej akademii uczniowie pięknie recytowali wiersze, śpiewali piosenki, tańczyli przeróżne tańce. Zapewne niejednej mamie łza się w oku zakręciła patrząc na swoje pociechy. Całość podsumowały starsze klasy skeczem "Rolnik szuka żony". Jeśli udało nam się również rozbawić zaproszonych gości, to jest nam niezmiernie miło. Do wszystkich życzeń dołączone zostały róże, które każde dziecko mogło wręczyć swojemu rodzicowi.

 

Monika Marek

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )