NIEPUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA W GRABOWICY

Aktualności

 

 

Portale społecznościowe - dobrodziejstwo czy zagrożenie

W dniu 20 lutego 2018 r. odbyło się zebranie z rodzicami, na którym p. Monika Marek przedstawiła prezentację "Portale społecznościowe - dobrodziejstwo czy zagrożenie". Omówione zostały zasady bezpiecznego korzystania z portali społecznościowych. Zwrócono uwagę, z jakimi niebezpiecznymi sytuacjami może spotkać się młody człowiek korzystający np. z Facebooka. Bardzo ważna jest rola rodzica w momencie, kiedy dziecko siada przy komputerze i zaczyna korzystać z internetu. Dlatego też ważne jest aby rodzic wiedział na co szczególnie zwrócić uwagę na portalach. Mamy nadzieję, że praktyczne wskazówki i porady będą służyły pomocą w życiu codziennym i niejednego młodego człowieka ustrzegą przed zagrożeniami związanymi z korzystaniem z cyberprzestrzeni.

Monika Marek

Zebranie z rodzicami

Serdecznie zapraszamy na zebranie z rodzicami, które odbędzie się 20 lutego 2018 r (wtorek) o godz. 14.00.

Choinka szkolna

Ferie dobiegają końca. Tłusty czwartek za nami, a przed nami coroczna zabawa choinkowa. W dniu 10.02.2018 r. wszystkie dzieci  małe i duże żegnały karnawał w rytm muzyki roznoszącej się z sali gimnastycznej naszej szkoły. Panie porwały do tańca maluchy. Co prawda starsi uczniowie opierali się dzielnie swojej wychowawczyni, ale w końcu dali za wygraną i również tańczyli na parkiecie. A później przybył do naszej szkoły animator, który przez półtorej godziny zorganizował wszystkim przednią zabawę. Były wspólne pląsy w rytm muzyki, przeciąganie liny, zabawy piłeczką, zabawy kolorami, przechodzenie przez tunel, skakanie na skakance, puszczanie ogromnych baniek. Tyle atrakcji w tak krótkim czasie. Podekscytowane i trochę zmęczone dzieci udały się na poczęstunek i odbiór mikołajowych paczek. Zadowoleni z tak udanej imprezy mogliśmy wracać do domów.

Monika Marek

Spotkanie z policjantem

Zbliżają się ferie. Wszystkim zależy na tym, żeby spędzić je nie tylko wesoło, ale też bezpiecznie. Dlatego w dniu 25.01.2018 r. odbyło się spotkanie z dzielnicowym Gminy Susiec. Pan policjant zwrócił uwagę na rozważne korzystanie z komputera, w szczególności korzystanie z internetu. Przestrzegł dzieci przed niebezpiecznymi zabawami na świeżym powietrzu. Chodzenie po dużych akwenach wodnych pokrytych lodem, czy zjeżdżanie na sankach w pobliżu jezdni jest szczególnie nierozważne. Życzymy w takim razie udanych ferii pełnych śniegu i dobrej zabawy.

Monika Marek

Dzień Babci i Dziadka

23 stycznia 2018 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Nasi uczniowie od najmłodszych do najstarszych przygotowały piękne, ale również zabawne części artystyczne. Najmłodsze pociechy przygotowała p. Barbara Łasocha, kl I p. Urszula Szymańska i p. Anna Rogowska, a klasy IV-V - p. Katarzyna Mazurek. Śmieszne scenki, wzruszające piosenki rozgrzały serca tłumnie zgromadzonych gości. Po odśpiewaniu życzeń, rozdaniu własnoręcznie zrobionych prezentów, wszyscy udali się na wspólny słodki poczęstunek.

 

Katarzyna Mazurek

Cyrk Focus

Lubimy się śmiać. Cieszy oko pokaz sztuczek, których sami nie umielibyśmy wykonać. Żeby obejrzeć coś ciekawego nie musieliśmy jechać w nieznane, bo cyrk przyjechał do naszej szkoły. W dniu 18 stycznia 2018 r. zawitał do nas cyrk Focus. Oczywiście głównym bohaterem był klaun, który ujął całą publiczność swoimi zabawnymi sztuczkami. mogliśmy podziwiać także sztuczki z kołami hula-hop. Było ich chyba tysiące, a pani pięknie je okiełznała. Zabawa z ogniem jest niebezpieczna, ale nie dla takiego profesjonalisty, jakim okazał się pan cyrkowiec.Pojawiły się zwierzaki wyjmowane z kapelusza, ale sensację wzbudził piesek, który potrafił wykonać przeróżne sztuczki. Fajnie byłoby tak wyszkolić pieski, które mamy w domu. Ciekawe, czy jest to trudne?

Monika Marek

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )