NIEPUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA W GRABOWICY

     

 

 

 

Koniec roku szkolnego 2018/2019
W dniu 19 czerwca o godz 8.00 wszyscy zebraliśmy się w kościele na Mszy Św., aby uroczyście zakończyć rok szkolny 2018/2019. Po mszy w  sali gimnastycznej zebrali się uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz zaproszeni goście. Uczniowie klasy szóstej pod kierunkiem pana Piotra Gelmudy przygotowali uroczystą akademię, która została bardzo pozytywnie odebrana. 

Kolejnym punktem programu było rozdanie przez panią dyrektor Urszulę Szymańską świadectw wyróżnionym uczniom. Następnie wychowawcy rozdali pozostałe świadectwa. Gratulujemy wszystkim udanego roku! 

Na koniec głos zabrała p. dyrektor która życzyla wszystkim bezpiecznych, słonecznych i udanych wakacji.

Widzimy się we wrześniu!!! 

 

opracował i zamieścił Piotr Gelmuda

Wycieczka szkolna

 

 

Dnia 7 czerwca dzieci z naszej szkoły wybrały się na wycieczkę

  do PARKU JURAJSKIEGO w BAŁTOWIE.

 

Choć droga była daleka, dzieciaki nie marudziły i z wypiekami czekały na atrakcje bałtowskiego Parku.

 

Byliśmy na Safari, jeździliśmy amerykańskim autokarem, widzieliśmy oceanarium, Sabatówkę...
Nie ominął nas również ogromy plac zabaw! Co tu dużo pisać?! Zdjęcia oddają wszystko. 

 

opracował i zamieścił Piotr Gelmuda

Dzień Mamy i Taty

 

30 maja 2019 r. w naszej szkole uroczyście obchodziliśmy Święto Mamy i Taty. Dzieci z naszej szkoły przygotowały cześć artystyczną tak by każdy rodzic miał możliwość zobaczenia swojej pociechy.  

 

Dzieci z zaangażowaniem i pasją recytowały wierszyki, śpiewały piosenki i przedstawiały poszczególne scenki. 

 

 Przed programem artystycznym dzieci wręczyły swoim rodzicom kwiatki i czekoladki, a Pani Dyrektor zaprosiła wszystkich na słodki poczęstunek. Rodzicom, z okazji Ich Święta, życzymy Wszystkiego Najlepszego!

 

opracował i zamieścił Piotr Gelmuda

 

„Dzień Książki”

 

Dnia 22.05.2019 r. w naszej szkole obchodziliśmy „Międzynarodowy Dzień Książki” połączony z Dniem Języka Ojczystego. Dzień Książki obchodzony jest 2 kwietnia, w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Chansa Christiana Andersena.

 

Uczniowie przedstawili kilka ciekawostek o książce. Przemysław Głuszek uczeń klasy V wcielił się w postać Chansa Christiana Andersena i przedstawił nam życiorys autora. Następnie uczennice Sandra Caryk i Magdalena Caryk sprawdziły wiedzę naszych najmniejszych przedszkolaków dotyczącą rekwizytów z ich ulubionych bajek. Poradzili sobie świetnie. Natomiast uczniowie klasy II i IV znakomicie poradzili sobie z zadaniem pt. „Wesołe zdania”.

 

Nie zabrakło tez zadania specjalnego dla naszych nauczycieli. „Łamańce językowe” okazały się nie lada wyzwaniem.

W tym dniu odbył się konkurs czytelniczy zatytułowany „ Mistrz pięknego czytania”.

Wzięli w nim udział uczniowie kl. II, V i VI. Końcowym etapem było przygotowanie przez klasę V i VI plakatów  zachęcających do czytania książek. Klasa IV przygotowała „Top 10” czyli 10 książek, które warto przeczytać. Najmłodsi uczestnicy mieli za zadanie pokolorować swoją ulubioną postać z bajki.

 

opracowała Anna Rogowska

zamieścił Piotr Gelmuda      

„Śniadanie z wychowawcą”

 

„Śniadanie z wychowawcą” pod taką nazwą uczniowie klasy IV na godzinie wychowawczej przygotowali pyszne i zdrowe kanapki. Na których nie zabrakło warzyw.

 

Śniadanie uważane jest przez dietetyków za najważniejszy posiłek. To dzięki śniadaniu mamy siłę i energię. Niestety coraz częściej młodzi ludzie w o ogóle nie jedzą śniadań. Dzięki porannej dawce energii w postaci śniadania, czujemy się dłużej syci i rzadziej wybieramy słodkie przekąski, a więcej spożywamy owoców i warzyw.

 

Moim celem było uświadomienie uczniom jak ważne jest to, abyśmy codziennie zaczynali dzień o śniadania.

 

opracowała Anna Rogowska

zamieścił Piotr Gelmuda      

Papież w naszych sercach

 

Papież w naszych sercach”

 

            Dnia 21.05. 2019 r. odbył się konkurs recytatorski „Papież w naszych sercach”. Do konkursu przystąpiło 26 uczniów ze szkół znajdujących się w naszej gminie.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Marlena Hałasa- oddział przedszkolny, Ewelina Bondyra- kl. II, Szymon Hałasa kl. II, Julia Lipian – Kl. IV, Sandra Caryk – kl. V.

Marlena i Szymon zostali wyróżnieni w swojej kategorii wiekowej a Sandra Caryk otrzymała III miejsce.

 

opracowała Anna Rogowska

zamieścił Piotr Gelmuda      

Akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.Akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.


W naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Wszyscy uczniowie wzięli udział w apelu, na którym odbyła się część artystyczna.

Krótka scenka, teksty recytowanych wierszy oraz śpiewanych piosenek zachęciły do chwili refleksji nad tym, czym jest WOLNOŚĆ, OJCZYZNA, PATRIOTYZM dla każdego z nas. Wszyscy zebrani otrzymali możliwość przypomnienia sobie całej historii dotyczącej tego zdarzenia.

 


opracował i zamieścił Piotr Gelmuda

„Nałogi wrogiem człowieka i jego rodziny”

„Nałogi wrogiem człowieka i jego rodziny”

 

Dnia 9 kwietnia 2019 r. w GOK w Suścu odbyła się kolejna edycja konkursu „Nałogi wrogiem człowieka i jego rodziny”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Sandra Caryk kl. V, Bartłomiej Sitarczyk kl. VI i Damian Zub kl. VI. Nasi uczniowie wykazali się ogromną wiedzą dotyczącą uzależnień zajęli I miejsze. Gratulujemy i życzymy dalszych sukscesów.

 

 

opracowała Anna Rogowska

zamieścił Piotr Gelmuda      

Konkurs pożarniczy "Młodzież zapobiega pożarom"


Dnia 12 marca 2019ruczniowie naszej szkoły wzięli udział w eliminacjach gminnych do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.  Reprezentowali nas: Sandra Caryk, Przemysław Głuszek oraz Kacper Bondyra.

 

  Pierwszy etap opierał się na rozwiązywaniu testu z zakresu wiedzy pożarniczej, natomiast  drugi była to odpowiedź ustna.

 

Niestety nasi uczniowie nie przeszli etapu gminnego, aczkolwiek każdy otrzymał symboliczną statuetkę, dyplom oraz nagrody rzeczowe od Wójta Gminy Susiec p.Zbigniewa Naklickiego.

 

 

opracował i zamieścił Piotr Gelmuda

Dzień Kobiet

 

 

„Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów”

 

8 marca obchodziliśmy „Dzień Kobiet”.  W tym wyjątkowym dniu męska część klasy szóstej przygotowała dla wszystkich pań i koleżanek miłą niespodziankę.

            Do naszej szkoły przybyła wróżka z Los Angeles (Damian Zub), która przepowiadała paniom wspaniałą przyszłość. Było to dla wszystkich dużą dawką dobrego humoru. Mogliśmy się poczuć jak na koncercie Edyty Górniak i posłuchać wielkiego przeboju „ To nie ja byłam Ewą” w wykonaniu Bartłomieja Sitarczyka, który wcielił się w postać piosenkarki.

 

            Następnie nasi dziennikarze poinformowali nas w wiadomościach o najciekawszych wydarzeniach ze świata.

            Ogłoszone zostały również wyniki plebiscytu na najmilszą dziewczynę w klasie. Według panów- uczniów. W klasie drugiej tytuł najmilszej dziewczyny zdobyła Julia Kowalczuk a w klasie V Sandra Caryk.

 

Na koniec panowie złożyli życzenia i wręczyli Paniom kwiaty i drobne upominki.

Galę poprowadził Kacper Wawrzusiszyn.

 

opracowała Anna Rogowska

zamieścił Piotr Gelmuda      

 

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )