NIEPUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA W GRABOWICY

Aktualności

 

 

Dzień Edukacji Narodowej

 

 

Dzień Edukacji Narodowej to szczególne święto wszystkich nauczycieli, pracowników oświaty oraz uczniów. Z tej okazji od wielu lat uczniowie składają życzenia swoim nauczycielom oraz przygotowują część artystyczną.

12 października  2018 r. w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Grabowicy odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.  Uczniowie pod kierunkiem pani Anny Rogowskiej przygotowali część artystyczną, w której wierszami i piosenkami  dziękowali za trud i serce włożone w ich nauczanie i wychowanie.

  

Uroczystość przebiegała w miłej i radosnej atmosferze. Na zakończenie uczniowie złożyli życzenia wszystkim pracownikom naszej szkoły oraz wręczyli przepiękne drobne podarunki.

W imieniu wszystkich nauczycieli: Dziękujemy! 

 

opracował Piotr Gelmuda
   zamieścił Piotr Gelmuda  

"Ziemniaki- Cudaki"

 

 

 

 


Dnia 7.10.2018 odbył się konkurs zorganizowany przez Wójta Gminy Susiec oraz GOK w Suścu pt. "Ziemniaki- Cudaki". Zadaniem dzieci było przygotowywanie figurki Ziemniaka- Cudaka za pomocą dowolnej techniki. Nasza Szkoła w Grabowicy wzięła aktywny udział w tym konkursie i dzieci przygotowały wiele wspaniałych prac! Naturalnie kilkoro uczniów zajęło pierwsze miejsca i mogło się cieszyć z wręczonych nagród.

Gratulujemy kreatywności !!!

 

opracował Piotr Gelmuda

zamieścił Piotr Gelmnuda

Konkursy recytatorskie.

 

 

Dnia 26 września w Gminnym Ośrodku Kultury w Suścu odbył się gminny konkurs recytatorski „Talenty Niepodległej”pod patronatem Wójta gminy Susiec, pana Zbigniewa Naklickiego. Uczniów do konkursu przygotowywały panie: Urszula Szymańska, Barbara Łasocha i Anna Rogowska. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie:

Oddział przedszkolny: Marlena Hałasa, Hanna Wojtowicz

Klasa II: Ewelina Bondyra, Nikola Rogowska, Szymon Hałasa,

Klasa VI: Magdalena Caryk, Bartłomiej Sitarczyk

Wyróżnienie otrzymała uczennica oddziału przedszkolnego Marlena Hałasa i Uczennica klasy VI Magdalena Caryk. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

Kolejnym konkursem w jakim miała zaszczyt brać nasza uczennica, to konkurs recytatorski im. Tomasza Zamoyskiego, który odbył się dnia 1 października 2018 roku w bibliotece publicznej w Suścu.  Uczniowie reprezentowali wiersze autorów pochodzących z Lubelszczyzny. Naszą szkołę reprezentowała pod kierunkiem p.Anny Rogowskiej uczennica klasy V Sandra Caryk.

Sandra zdobyła I miejsce i będzie reprezentować naszą szkołę w powiatowym konkursie recytatorskim w Tomaszowie Lubelskim, który odbędzie się 4 października.

Serdecznie gratulujemy i „trzymamy kciuki” za naszą uczennice.

 

 

opracowała Anna Rogowska     

zamieścił Piotr Gelmuda           

„100 KARTEK NA 100- LECIE NIEPODLEGŁOŚCI”„100 KARTEK NA 100- LECIE  NIEPODLEGŁOŚCI”

 

Z okazji zbliżającej się rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości nasza szkoła przystąpiła do projektu ”100 kartek na 100- lecie Niepodległości”. Akcja trwa do końca października.

100 szkół z całej Polski prześle pozdrowienia z okazji tego święta. Nasi uczniowie również będą mieli możliwość  upamiętnić tak ważne wydarzenie, przesyłając pocztówki do uczniów z innych szkół, które znajdują się na terenie całej Polski.

Do naszej szkoły wpłynęło już kilka kartek. Na resztę czekamy z niecierpliwością i zabieramy się do pracy……

 

 

opracowała Anna Rogowska

zamieścił Piotr Gelmnuda    

                                                                                                  

Uroczystości patriotyczne w miejscowości ŁosiniecDnia 16.09.2018 delegacja z naszej szkoły w składzie pani Dyrektor Urszuli Szymańskiej oraz dwóch nauczycieli; pani Beaty Bosiak i Piotra Gelmuda wzięła udział w uroczystościach patriotycznych, które odbyły się na cmentarzu wojennym w Łosińcu.  

Uroczystości te zostały zorganizowane by upamiętniać bohaterską postawę żołnierzy, którzy poświęcili swoje życie w walkach jakie miały miejsce pod miejscowością Łosiniec. 

W programie uroczystości znalazła się uroczysta Msza Święta,  część oficjalna gdzie głos zabrali min. wójt gminy Susiec Zbigniew Naklicki, część artystyczna przygotowana przez dzieci ze szkoły im. Żołnierzy Armii Kraków w Łosińcu oraz uroczyste złożenie wieńców przez delegacje. Oprawę całej uroczystości uświetniała orkiestra dęta pod kierownictwem pana Janusza Kiecany. 

 

                                                                                                                                              opracował Piotr Gelmuda

zamieścił Piotr Gelmnuda

Wybory opiekuna samorządu uczniowskiego.
WYBORY!!!

 

Dnia 9 września 2018 r. odbyły się w naszej szkole wybory na opiekuna Samorządu Uczniowskiego. W głosowaniu brali udział uczniowie klas 2, 4, 5 i 6.

Opiekunem SU została po raz kolejny p. Anna Rogowska. Wyniki przedstawiają się następująco.

  1. Anna Rogowska – 13
  2. Piotr Gelmuda -7
  3. Beata Bosiak – 3
  4. Kamila Kozyra – 0.

14 września przeprowadzono również wybory do Samorządu Uczniowskiego.

Przewodnicząca SU została Sandra Caryk z wynikiem 11 głosów, zastępcą Bartłomiej Sitarczyk z wynikiem 5 głosów a skarbnikiem z liczbą 2 głosów został Damian Zub.

            Wszystkim serdecznie gratulujemy.

opracowała Anna Rogowska

zamieścił Piotr Gelmuda      

 

Narodowe Czytanie„NARODOWE CZYTANIE”

 

            12 września odbyła się kolejna edycja „Narodowego czytania” w naszej szkole, akcji organizowanej przez prezydenta RP. Celem jej jest popularyzowanie czytelnictwa oraz wzmacnianie poczucia tożsamości narodowej poprzez wspólne czytanie wielkich dzieł literatury polskiej.

            W 2018 roku obchodzimy 100- lecie odzyskania przez Polskę niepodległości . W  związku z tym lekturą Narodowego Czytania zostało „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego.

            Jest to ostatnia powieść pisarza, która została opublikowana w 1924 roku. Pisarz dokonał w niej bilansu pierwszych lat niepodległości Polski, zwracając uwagę na entuzjazm, chęć odbudowy państwa, ale także na błędy i zaniechania. Książka stanowiła zachętę do wspólnej debaty nad kształtem II Rzeczypospolitej.

            „Narodowe Czytanie” w naszej szkole rozpoczęła pani dyrektor Urszula Szymańska, która zaprezentowała fragment rozdziału IV. Następnie opowieść o szklanych domach przeczytali nauczyciele. Również reprezentanci klas zmierzyli się z tą trudną, piękną lekturą.

            Na koniec pani dyrektor podziękowała wszystkim uczestnikom tego kulturowego wydarzenia i zachęciła do dalszego czytania  nie tylko fragmentów, ale i innych utworów tego niezwykłego pisarza.

                                                                                                     

                                                                                                      opracowała Anna Rogowska
                                                                                                zamieścił Piotr Gelmuda

Początek roku szkolnego 2018/2019" Nie wstyd nie wiedzieć,
lecz wstyd wiedzy nie uzupełniać..."


Witaj szkoło!  Po dwumiesięcznych wakacjach jesteśmy znowu w szkole. Czas odpoczynku i lenistwa dobiegł końca.
Dniem 3.09.2018 zaczęliśmy rok szkolny 2018/2019. O godzinie 8.00 wszyscy uczniowie udali się na uroczystą mszę św., a po mszy nastąpił przemarsz uczniów i nauczycieli do szkoły. Po zebraniu się w sali gimnastycznej i o godzinie 9.00 nastąpiło powitanie grona nauczycielskiego, dzieci oraz rodziców przez panią dyrektor Urszulę Szymańską. W dalszych słowach, Pani dyrektor nakreśliła cele i plany na bieżący rok szkolny dla całej szkoły. 

Swoją obecnością zaszczycił nas  p. Rafał Kogut, kierownik Referatu Oświaty gminy Susiec i ksiądz wikariusz Piotr Grzechnik.

Wszystkim; nauczycielom, uczniom i rodzicom życzymy wielu sukcesów w tym roku szkolnym! 
 

opracował Piotr Gelmuda

zamieścił Piotr Gelmuda  

Zakończenie roku szkolnego

 

 

Zakończenie roku szkolnego to dzień na który czekają wszyscy uczniowie. 22 czerwca 2018 r. o godzinie 8.00 rozpoczęliśmy uroczystości mszą św., a następnie udaliśmy się do szkoły. Klasa IV i V przygotowała krótką scenkę wprowadzającą w wakacyjny klimat. Następnie głos zabrała pani dyrektor Urszula Szymańska dziękując wszystkim za wspólnie spędzony rok i życząc udanych wakacji. Do życzeń dołączył się p. Rafał Kogut, kierownik Referatu Oświaty. Po tak miłych życzeniach nastąpiło rozdanie nagród najzdolniejszym, czyli tym, którzy najpilniej pracowali przez cały rok szkolny. Pozostali uczniowie również otrzymali swoje ciężko wypracowane świadectwa. No i wreszcie mogliśmy się udać na zasłużony wypoczynek. Życzymy wszystkim udanych wakacji. Bezpiecznych i pełnych wrażeń. Nowych, ciekawych znajomości. Nieodkrytych miejsc, które zostaną przez Was odkryte. Wracajcie we wrześniu bogatsi o nowe doświadczenia. Bawcie się dobrze!

Monika Marek

Wycieczka do Energylandii

Dzień Dziecka to doskonała okazja do wspólnego świętowania. Dlatego Rada Rodziców, podobnie jak w latach ubiegłych, zorganizowała wycieczkę. Tym razem celem podróży w dniu 15 czerwca 2018 r. była Energylandia w Zatorze. Wyprawa z poprzedniego roku tak się spodobała, że wszyscy chcieli to powtórzyć. Wyjazd wcześnie rano, bo o piątej, ale przecież dla żądnego wrażeń to żadna przeszkoda. Atrakcji na miejscu bez liku. W małych grupach uczniowie pod opieką dorosłych mieli okazję zaliczyć takie atrakcje, jakie im się najbardziej podobały.  Najodważniejsi razem z p. Basią zaliczali strefę ekstremalną. Dla innych strefa familijna i bajkowa. A później chwila ochłody w Waterlandzie. Aż żal było wracać do domu. Ale cóż, idą wakacje, więc wszystkie atrakcje z tym związane dopiero przed nami.

Monika Marek

Zakończenie roku szkolnego

Dyrektor szkoły serdecznie zaprasza uczniów oraz rodziców na uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018, które rozpocznie się Mszą Św. o godz. 8.00 w dniu 22 czerwca 2018 r. (piątek). Po Mszy Św. zapraszamy do szkoły na dalszą część uroczystości.

Egzamin na kartę rowerową

Przed uczniami klasy czwartej i piątej pierwszy ważny egzamin w życiu - egzamin na kartę rowerową. Po uprzednim zaliczeniu znaków drogowych, zasad pierwszej pomocy i obsługi roweru nadszedł czas na egzamin praktyczny. Uczniowie mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności praktyczne jazdy na rowerze na wcześniej przygotowanym placu manewrowym w dniu 07.06.2018 r. Całość nadzorowali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej w Tomaszowie Lubelskim. Wszyscy zdali egzamin śpiewająco! Dodatkowo policjanci sprawdzili stan techniczny rowerów oraz przepytali z zasad ogólnych poruszania się po drodze. Klasa IV i V wykazała się dużą znajomością przepisów o ruchu drogowym. Brawo. Gratulujemy pełnoprawnym uczestnikom ruchu!

Monika Marek

Gminny Dzień Dziecka

Od ubiegłego roku wszyscy uczniowie naszej gminy obchodzą wspólnie Dzień Dziecka. W tym roku odbył się on 30 czerwca w Suścu. Pogoda dopisywała. Ogromną atrakcją cieszyły się dmuchane zjeżdżalnie i zamki. Kolejka ustawiała się do nich ogromna. Wszystkie chętne dzieci mogły rywalizować w biegach na różnych dystansach. Dodatkowo, został rozegrany mecz piłki nożnej. Nie zajęliśmy czołowych miejsc w rozgrywkach sportowych, ale pod względem strojów przygotowani byliśmy perfekcyjnie :) Podsumowanie nastąpiło o godzinie 11.30. Nasza szkoła zdobyła mnóstwo nagród w konkursie pożarniczym organizowanym przez Muzeum Pożarnictwa w Oseredku. Zmęczeni, ale szczęśliwi wszyscy bezpiecznie wrócili autobusem do domu.

Dzień Matki i Ojca

 

W dniu 29 maja 2018 r, jak co roku o tej porze, zawitali do nas szanowni goście w dniu swojego święta. Mowa oczywiście o, jakże mile widzianych  w szkole nie tylko od święta, Mamach i Tatach. Na uroczystej akademii uczniowie pięknie recytowali wiersze, śpiewali piosenki, tańczyli przeróżne tańce. Zapewne niejednej mamie łza się w oku zakręciła patrząc na swoje pociechy. Całość podsumowały starsze klasy skeczem "Rolnik szuka żony". Jeśli udało nam się również rozbawić zaproszonych gości, to jest nam niezmiernie miło. Do wszystkich życzeń dołączone zostały róże, które każde dziecko mogło wręczyć swojemu rodzicowi.

Monika Marek

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )