NIEPUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA W GRABOWICY

Aktualności

 

 

Spotkanie z policjantem

W dniu 24.05.208 r. (czwartek) o godzinie 12.30 odbędzie się spotkanie rodziców z policjantem z Wydziału Prewencji Policji w Tomaszowie Lubelskim oraz dzielnicowym Posterunku Policji w Suścu. Poruszone zostaną sprawy związane z bezpieczeństwem uczniów w szkole i poza szkoła. Wszystkich zainteresowanych rodziców zapraszamy na spotkanie.

Święto Matematyki

Matematyka jest królową nauk. O tym wiedzą wszyscy, którzy choć w niewielkim stopniu rozumieją ten przedmiot. Aby pokazać, że zadania matematyczne mogą być ciekawe, zaskakujące i przyjemne zorganizowano Dzień Matematyki pod hasłem "Matematyka jest fajna" w naszej szkole. Cała szkoła spotkała się w dniu 15 maja 2018 r, w jednej sali. Matematyka to magia. Udowodniłam to wykonując kilka sztuczek matematycznych. Uczniowie nie wierzyli, w jaki sposób można np. w 2 sekundy dodać 5 losowo wybrane liczby pięciocyfrowe. Cóż, czysta matematyka:) Uczniowie rywalizowali w przeróżnych konkurencjach. Liczyli kalorie, robili zakupy w sklepie, przekładali zapałki aby uzyskać poprawny wynik. Były również zagadki w formie filmowej. Na zakończenie wyłonieni zostali zwycięzcy. W klasach IV-V wygrała drużyna w składzie: Przemysław Głuszek, Paweł Bielak, Kacper Bondyra. W kategorii klas I-III wygrała drużyna: Bartosz Łasocha, Michał Makochon, Przemysław Suski, Bartosz Lomber. Gratulujemy i zapraszamy na Święto Matematyki w przyszłym roku.

Monika Marek

Zebranie z rodzicami

Serdecznie zapraszamy rodziców na zebranie, które odbędzie się w dniu 15.05.2018 r. (wtorek) o godz. 14.00 w naszej szkole.

Spotkanie z policjantem

 

W ramach działań prewencyjnych w dniu 19.04.2018 r. zorganizowane zostało spotkanie uczniów klas IV-V z policjantami, na którym poruszono sprawy związane z bezpieczeństwem uczniów w szkole  i poza szkołą. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, jakie są skutki prawne związane ze stosowaniem przemocy psychicznej i fizycznej. Pan policjant zwrócił również uwagę na właściwe zachowanie się dzieci jako pieszych na drodze. 

Monika Marek

 

Pierwszy Dzień Wiosny

 

21 marca według kalendarza to pierwszy dzień wiosny, a za oknem szaro, buro i smutno... Ale w budynku naszej szkoły było gorąco i kolorowo. A to za sprawą kwiatów, których zapach unosił się w całek szkole. W każdej klasie kwiaty, bazie i wiosenne akcenty.

W tym dniu obchodziliśmy również Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Jest to święto, które obchodzimy 2 kwietnia, w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andresena. W związku z tym odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klasy pierwszej na czytelników naszej biblioteki. Ale zanim najmłodsi uczniowie złożyli przysięgę, musieli zmierzyć się z zagadkami związanymi z bohaterami książek. Uczniowie klas III-V świetnie poradzili sobie z zagadkami dotyczącymi wiosny. Przedszkolaki bez problemu odgadywali tytuły książek na podstawie rekwizytów.

Uczniowie klas IV-V przedstawili krótką inscenizację. Kacper Bondyra wcielił się w postać Andersena i wprowadził nas w niecodzienną i tajemniczą podróż do świata książki. Natomiast pozostali uczniowie przygotowali kilka ciekawostek o książce.

P. dyrektor Urszula Szymańska uroczyście pasowała pierwszaków na czytelnika "Wielką Księgą Bajek". Wręczyła dyplomy i pamiątkowe książeczki.

Po krótkiej przerwie wszyscy udaliśmy się do sali, gdzie odbył się konkurs pięknego czytania. Uczniowie poszczególnych klas przygotowali wybrany fragment tekstu o wiośnie. Na koniec klasy IV-V przygotowały plakat promujący czytelnictwo starając się odpowiedzieć na pytanie "Dlaczego warto czytać książki? ", a najmłodsi uczniowie ilustracje ulubionej postaci literackiej i pierwszych oznak wiosny.

Podsumowując ten wyjątkowy dzień - sprawił on nam wyjątkową frajdę, przyprawił uśmiech na twarzach. Jesteśmy ciekawi, co będzie się działo za rok w naszej szkole.

Anna Rogowska

Matematyka w ruchu

W ramach obchodów pierwszego dnia wiosny uczniowie mieli okazję w niecodzienny sposób rozwiązywać łamigłówki matematyczne. Siedzenie w ławce to koszmar, a przepisywanie z tablicy to mordęga. Lekcje wychowania fizycznego wygrywają z każdym innym przedmiotem. Postanowiłam to wykorzystać i zorganizować zawody sportowe pod hasłem „Matematyka w ruchu”.  Uczniowie biegali z jajkiem, odbijali piłeczki pingpongowe, slalomem omijali przeszkody jednocześnie rozwiązując zadania matematyczne. Poruszanie się z balonem na plecach, żeby znaleźć zadanie w swoim kolorze na dużej sali było dosyć zabawne. Okazuje się, że robienie dwóch rzeczy jednocześnie nie jest takie proste. Rywalizacja była zacięta. Zwycięzcy zostali wyłonieni. Tytuły Matematycznych Biegaczy zdobyli: Kacper Wawrzusiszyn, Bartłomiej Sitarczyk oraz Damian Zub. Myślę, że w przyszłym roku niejeden pokusi się o zdetronizowanie tej drużyny.

Monika Marek 

Dzień Kobiet

„Jeden mężczyzna to jedno słowo. Jedna kobieta to cały słownik”.

 

 

            8 marca był wyjątkowym dniem w naszej szkole. Pełnym radości i uśmiechu. A to wszystko dzięki naszym chłopcom, którzy przy pomocy opiekuna samorządu przygotowali zabawny program artystyczny, w którym mogli zademonstrować swoje umiejętności aktorskie.

            Chłopcy przedstawili reklamę najlepszego środka odchudzającego na świecie. Uwaga panie zdradzamy nazwę niezwykłego plasterka o nazwie „Chud – Nij”. Ze względu na wysoką skuteczność działania, radzimy skrócić czas stosowania.

            Następnie obejrzeliśmy scenkę przedstawiającą problemy z jakimi każda kobieta  zmaga się  w życiu codziennym np. brak torebki, która pasowałaby do butów, wiecznie pusta szafa itp.

            Uczennice klasy IV i V przygotowały pokaz mody. Magda zaprezentowała strój dla nauczycielek uczących w O-III. Był to kolorowy strój przyozdobiony w oczy, ponieważ panie uczące w tych klasach muszą mieć oczy dookoła głowy. Sandra przedstawiła strój dla pań uczących w klasach IV-V, które muszą być przygotowane na wszystko. To strój w stylu wojskowym. Na jej ramieniu spoczywał karabin. A w dłoniach trzymała tarczę i miecz.

            Każda z pań mogła dowiedzieć się co oznacza jej imię i  wysłuchać przepięknych wierszy. Chłopcy wręczyli wszystkim paniom kwiaty i drobne upominki. Złożyli życzenia.

            A potem zadrżały szyby i serca, gdy wszystkie dzieci głośno odśpiewały „Sto lat”. Występ bardzo podobał się wszystkim zgromadzonym na sali, a uśmiechnięte twarze pań i dziewczynek przekonywały, że miłe życzenia sprawiły wiele przyjemności.

W trakcie spotkania wręczono dyplomy i nagrody za udział w obchodach Dnia Bezpiecznego Internetu

                                             

 

                                                                                                                 Anna Rogowska

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )