NIEPUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA W GRABOWICY

     

 

 

 

Konkurs pożarniczy "Młodzież zapobiega pożarom"


Dnia 12 marca 2019ruczniowie naszej szkoły wzięli udział w eliminacjach gminnych do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.  Reprezentowali nas: Sandra Caryk, Przemysław Głuszek oraz Kacper Bondyra.

 

  Pierwszy etap opierał się na rozwiązywaniu testu z zakresu wiedzy pożarniczej, natomiast  drugi była to odpowiedź ustna.

 

Niestety nasi uczniowie nie przeszli etapu gminnego, aczkolwiek każdy otrzymał symboliczną statuetkę, dyplom oraz nagrody rzeczowe od Wójta Gminy Susiec p.Zbigniewa Naklickiego.

 

 

opracował i zamieścił Piotr Gelmuda

Dzień Kobiet

 

 

„Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów”

 

8 marca obchodziliśmy „Dzień Kobiet”.  W tym wyjątkowym dniu męska część klasy szóstej przygotowała dla wszystkich pań i koleżanek miłą niespodziankę.

            Do naszej szkoły przybyła wróżka z Los Angeles (Damian Zub), która przepowiadała paniom wspaniałą przyszłość. Było to dla wszystkich dużą dawką dobrego humoru. Mogliśmy się poczuć jak na koncercie Edyty Górniak i posłuchać wielkiego przeboju „ To nie ja byłam Ewą” w wykonaniu Bartłomieja Sitarczyka, który wcielił się w postać piosenkarki.

 

            Następnie nasi dziennikarze poinformowali nas w wiadomościach o najciekawszych wydarzeniach ze świata.

            Ogłoszone zostały również wyniki plebiscytu na najmilszą dziewczynę w klasie. Według panów- uczniów. W klasie drugiej tytuł najmilszej dziewczyny zdobyła Julia Kowalczuk a w klasie V Sandra Caryk.

 

Na koniec panowie złożyli życzenia i wręczyli Paniom kwiaty i drobne upominki.

Galę poprowadził Kacper Wawrzusiszyn.

 

opracowała Anna Rogowska

zamieścił Piotr Gelmuda      

 

Dzień Bezpiecznego Internetu

 

Dnia 13.03.2019 obchodziliśmy po raz kolejny Dzień Bezpiecznego Internetu. Cała Ma on na celu przede wszystkim propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci do zasobów internetowych oraz zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa w sieci.

 

W naszej szkole został ogłoszony konkurs na najlepszą prezentację, której tematyką miał być "Hejt w internecie". Konkursowi patronowali Dyrekcja NSP w Grabowicy oraz p. Piotr Gelmuda. Uczniowie stanęli na wysokości zadania i napłynęło kilka prac konkursowych.

I miejsce - Sandra Caryk

I miejsce – Damian Zub
Wyróżnienie:

Kacper Bondyra, Bartłomiej Sitarczyk.

 

Rozstrzygnięcie konkursu zostało powiązane z pogadanką nt. bezpieczeństwa w sieci oraz zaprezentowaniem jednej z dwóch najlepszych prezentacji. Nasza cała szkoła brała udział w tym dniu, wszyscy z zaciekawieniem słuchali i żywo brali udział w dyskusji.
opracował i zamieścił Piotr Gelmuda

LAPBOOKI

 

 

Kolejne lapbooki w wykonaniu uczniów klasy V i VI.

            Tym razem uczniowie klasy V wykonali lapbooki do książki Rafała Kosika „Felix, Net i Nika. Gang Niewidzialnych Ludzi”. Nie zabrakło pomysłów i dobrej zabawy. Natomiast szóstoklasiści zmierzyli się z „Hobbitem”, który zabrał ich ze sobą w niezwykłą podróż.

opracowała Anna Rogowska

zamieścił Piotr Gelmuda      

LAPBOOKI

      
     
Omawianie lektury wcale nie musi być nudne. Przekonali się o tym 1.03.2019 uczniowie czwartej klasy.

Po lekturowych pudełkach nadszedł czas na LAPBOOKI.

Lapbook to obrazkowa mapa myśli, na której umieszcza się informacje na dany temat. Wyglądem przypomina książkę z mnóstwem tajemnic. Te elementy sprawiają, że nauka staje się ciekawsza i pełna niespodzianek.

Dzięki lapbookom  uczniowie rozwijają takie umiejętności jak: pisanie czytanie, logiczne myślenie, kreatywność i samodzielność.

            Wszyscy uczniowie byli bardzo zaangażowani w pracę, chętnie pożyczali sobie materiały i dzielili się z kolegami swoją wiedzą i spostrzeżeniami.

 

 

opracowała Anna Rogowska

zamieścił Piotr Gelmuda      

Zabawa choinkowa (09.02.2019).
Zabawa choinkowa to jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń życiu naszej szkoły. Wszyscy uczniowie bardzo czekają na to wydarzenie bo atrakcji jest przecież co niemiara. Tańce, konkursy, ciekawe stroje, poczęstunek. 

 

W tym roku zabawa została przepleciona występem clowna oraz jakże niespodziewanym przyjazdem św. Mikołaja, który rozdawał prezenty. Jak się okazuje nasze dzieci potrafią być grzeczne również poza "sezonem mikołajkowym" ;) 

 

W między czasie uczniowie mieli również okazję podjeść pizzy, żeby starczyło im sił na całą zabawę i tańce na parkiecie. Czas jak zwykle upłynął za szybko i po kilku godzinach zabawy wszyscy rozeszli się do domów. Kolejna zabawa choinkowa za nami! opracował i zamieścił Piotr Gelmuda

Spotkanie z policjantem.Dnia 07.02.2019 stycznia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu profilaktyczno- edukacyjnym z udziałem Panów Policjantów z  Posterunku Policji w Suścu. Jego tematem było „Bezpieczeństwo podczas ferii zimowych”.

Panowie policjanci przypomnieli o zagrożeniach czyhających na dzieci w trakcie ferii zimowych, omówilo zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Przestrzegali również przed ślizganiem się na skutych lodem stawach i rzekach, a także przed zjeżdżaniem z górek znajdujących się blisko ruchliwych ulic.

 

Uczniowie brali żywy udział w dyskusji, co świadczy o zainteresowaniu tematem oraz wiedzy jaką już posiadają. Chętnie odpowiadali na zadawane pytania.

 

 

opracował i zamieścił Piotr Gelmuda

 

 

Dzień Babci i Dziadka.

 

 

Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. Dnia 06.02.2019 uczniowie naszej szkoły przygotowali przepiękną część artystyczną z tej okazjiZaproszeni goście licznie zjawili się, by wziąć udział w obchodach tego święta. W obchodach tego święta uczestniczył również wójt gminy Susiec; pan Zbigniew Naklicki. 

 

W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Dla wszystkich gości został przygotowany poczęstunek w postaci ciasta, kawy i herbaty. Dzieci obdarowały również swoich dziadków i babcie upominkami, przygotowanymi własnoręcznie. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. 

Babciom i Dziadkom życzymy 100lat! 


opracował i zamieścił Piotr Gelmuda

Jasełka

 

        W dniu 20 grudnia w naszej szkole zaprezentowane zostały „Jasełka” w wykonaniu uczniów klas  II – VI pod kierunkiem Pani katechetki Teresy Skrzypczuk. Uczniowie przedstawiali teksty o tematyce bożonarodzeniowej. Odczytane zostało Słowo Bożę oraz śpiewano kolędy i pastorałki.

 

        Wszyscy nauczyciele i rodzice włączyli się we wspólne kolędowanie. Przy dzieleniu się opłatkiem składano sobie życzenia bożonarodzeniowe i noworoczne. Wszyscy rozstaliśmy się na Święta w miłej i duchowej atmosferze. 

 

opracowała Teresa Skrzypczuk

zamieścił Piotr Gelmuda          

„Szkolne przygody gangu Słodziaków”
„Szkolne przygody gangu Słodziaków”

 

     14.12.2018 r. odbył się finał szkolnego konkursu czytelniczego „Szkolne przygody gangu Słodziaków”. Konkurs zorganizowany został przez panie Urszulę Szymańską i Annę Rogowską w ramach kampanii „Gang Słodziaków”. Przeznaczony był dla uczniów  kl.II i IV.

 

     Celem konkursu jest popularyzacja czytelnictwa wśród uczniów oraz doskonalenie techniki płynnego czytania. Warunkiem uczestnictwa w konkursie było dostarczenie nauczycielowi dwóch wypełnionych egzemplarzy kart z naklejkami.

 

W kategorii klasy III:

I miejsce –Ewelina Bondyra

II miejsce - Dominika Lipian

III miejsce - Michał Makochon

 

W kategorii klasy IV:

I miejsce - Gabriel Zub

II miejsce – Bartosz Łasocha

 

Wszystkim serdecznie gratulujemy. Mamy nadzieję, że przygoda z codziennym czytaniem towarzyszyć wam będzie zawsze.

 

opracowała Anna Rogowska

zamieścił Piotr Gelmuda      

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )